Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 10-14 lat na cykl warsztatów "Dziennikarstwo Online", realizowanych w ramach projektów "Sieć na kulturę". Projekty są współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jednym z celów projektów z cyklu "Sieć na kulturę" jest rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży poprzez prowadzenie atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć.

Cykl warsztatów "Dziennikarstwo Online" zakłada 15 dwugodzinnych spotkań, realizowanych w formie zdalnej (online). Uczestnicy zapoznają się z kluczowymi zagadnieniami związanymi z tworzeniem, publikacją, promowaniem i moderowaniem treści informacyjnych w Internecie. 

W programie szkoleń poruszane zostaną m.in. wątki:

- jak nie dać się podejść fake newsom;

- metody sprawdzania i wyszukiwania wiarygodnych źródeł informacji;

- tradycyjne formy publikacji, takie jak tekst, video, foto i wykorzystanie ich pod kątem publikacji w Internecie;

- jak zarządzać treścią na stronie, dobierać multimedia oraz moderować dyskusje w komentarzach i na forum; 

a także poznają tajniki bezpiecznego budowania wizerunku online oraz rozpoznawania plagiatu i legalnego cytowania treści.

 

ZAPISY DZIECI I MŁODZIEŻY W WIEKU 10-14 LAT PROWADZIMY DO 24 MARCA POD ADRESEM Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.