W dniu 31 marca 2010 w Młodzieżowym Centrum Kultury odbył się VII OKRĘGOWY KONKURS WIEDZY O FILMIE X MUZA.

Do konkursu zgłosiło się 14 uczestników ze słupskich szkół ponadpodstawowych. Przypomnijmy, konkurs obejmował test z wiedzy o kinie polskim i światowym, trzeba było rozpoznawać fotografie reżyserów i aktorów, wykazać się znajomością kompozytorów i terminów filmowych a także rozpoznać fragmenty filmów prezentowane na ekranie... Kolejnym zadaniem dla uczestników było napisanie krótkiej pracy pisemnej na jeden z trzech tematów. Najczęściej wybierany brzmiał: "Czy w dobie internetu, telewizji cyfrowej i gier komputerowych kino jest nam jeszcze potrzebne?".

Pierwsze miejsce w konkursie zdobył Marcin Zwolan, uczeń III klasy gimnazjum Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2. Drugie miejsce wywalczył Michał Rek z LO nr 1 a trzecie Adrian Warwas, uczeń tej samej szkoły. Wyróżnienie "ZŁOTE PIÓRO" za najlepszy esej otrzymała Dagna Banasik - tegoroczna maturzystka z Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2. Pozostałe wyróżnienia przypadły Natalii Maruszak (LO nr 2) oraz Krzysztofowi Dąbrowskiemu (LO nr 1), którzy również świetnie wypadli na testach.

Zwycięzcy X MUZY zostali obdarowani cennymi nagrodami: książkami, płytami z muzyką filmową, plakatami oraz pakietami filmów na DVD, które mogliśmy zakupić dzięki dofinansowaniu z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Wszystkim młodym pasjonatom kina serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

**************************************************************************************************************************

Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku serdecznie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w VII edycji Okręgowego Konkursu Wiedzy o Filmie pod hasłem ?X Muza?, który odbędzie się w naszej placówce dnia 31 marca 2010 roku o godz. 9.00.

.

Celem konkursu jest zaktywizowanie młodzieży zainteresowanej historią i teorią kina do pogłębiania swojej wiedzy oraz uwrażliwienie jej na walory artystyczne filmu. To szczególnie istotne zadanie w obecnych czasach, gdy zalew masowej produkcji, filmów o niskiej wartości artystycznej, pozbawia młodych ludzi możliwości obcowania ze sztuką.

Serdecznie prosimy o rozpropagowanie Konkursu wśród uczniów Państwa Szkoły. Najlepsi uczestnicy konkursu otrzymają cenne nagrody rzeczowe, a także będą mogli wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Filmie w Gdańsku.

Zainteresowanych uczniów, pragnących jeszcze przed konkursem pogłębić swoją wiedzę filmową, zapraszamy ponadto do Klubu Miłośnika Filmu, który działa w Młodzieżowym Centrum Kultury i spotyka się w każdą sobotę o godz. 11.00.

.

Harmonogram konkursu X MUZA
9.00 ? przywitanie uczestników, losowanie miejsc, omówienie spraw organizacyjnych
9.15 ? test z kina światowego i polskiego
10.15 ? przerwa
10.30 ? praca pisemna
11.30 ? przerwa
12.00 ? seans w kinie REJS
14.30 ? ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

.

Wypełnione Karty Zgłoszeń, do pobrania niżej, prosimy nadsyłać do dnia 25 marca 2010r.

.

Każda szkoła może wysłać na konkurs maksymalnie 5 uczestników. W przypadku większego zainteresowania, prosimy o przeprowadzenie wewnętrznych eliminacji.

.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają instruktorzy Działu Edukacji Filmowej MCK (tel. 0-59 8431 130, 8435 434, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

.

Pliki do pobrania:

 

.