Dział Edukacji Filmowej Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku z przyjemnością informuje, że 2 zespoły reprezentujące nas 19 kwietnia br. na eliminacjach wojewódzkich do XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie zajęły kolejno I i II miejsce (w konkursie startowało 26 zespołów).

Konkurs organizowany przez Centrum Edukacji Filmowej w Gdańsku, już po raz drugi odbył się w Sopocie. Ci wspaniali młodzi ludzie, to :

* zwycięski zespół - uczniowie I LO Maksymilian Derda i Marcin Zwolan z I B;

* drugi zespół - uczennica I LO Alicja Jabłońska z II F i uczennica II LO Zuzanna Nyc z I B.

 

Uczniowie Ci biorą udział w zajęciach Klubu Miłośnika Filmu (działającego w MCK) i byli przygotowywani do konkursu przez Grażynę Bożek-Szczepłocką.

 

Wraz z zespołami z całej Polski spotkamy się by walczyć w finale od 29 czerwca - 3 lipca br. w Gdańsku

.

W dniu 1 kwietnia 2011r. w Młodzieżowym Centrum Kultury odbył się VIII KONKURS WIEDZY O FILMIE X MUZA.

 

W konkursie wzięło udział 11 uczestników ze słupskich szkół ponadpodstawowych. Przypomnijmy, konkurs obejmował test z wiedzy o kinie polskim i światowym, trzeba było rozpoznawać fotografie reżyserów i aktorów, wykazać się znajomością kompozytorów i terminów filmowych a także rozpoznać fragmenty filmów prezentowanych na ekranie... Oprócz części testowej, uczestnicy mieli za zadanie napisać krótką pracę na jeden z trzech tematów. Najczęściej wybierany brzmiał: "Seriale telewizyjne i serie kinowe - w czym tkwi ich siła, a w czym słabość".

 

Tegoroczny konkurs wygrał Marcin Zwolan, uczeń pierwszej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Bogusława Krzywoustego. Drugie miejsce oraz wyróżnienie "Złote Pióro" za najlepszy esej zdobyła Zuzanna Nyc z II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza, a trzecie miejsce wywalczył Adrian Warwas, tegoroczny maturzysta z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bogusława Krzywoustego. Pozostałe wyróżnienia przypadły Janowi Oporskiemu (GM nr 3) oraz Maksymilianowi Derdzie (LO nr 1), którzy również świetnie wypadli na testach.

 

Zwycięzcy X MUZY zostali obdarowani cennymi nagrodami: książkami, płytami z muzyką filmową oraz pakietami filmów na DVD.

 

Wszystkim młodym pasjonatom kina serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!