W dniu 4 kwietnia 2012r. w Młodzieżowym Centrum Kultury odbył się IX KONKURS WIEDZY O FILMIE X MUZA.

W konkursie wzięło udział 12 uczestników ze słupskich szkół ponadpodstawowych. Konkurs obejmował test z wiedzy o kinie polskim i światowym, należało m.in. rozpoznać twarze aktorów, wykazać się znajomością operatorów i kompozytorów filmowych, odgadnąć fragmenty prezentowanych filmów... Zanim jednak uczestnicy uzupełnili testy, mieli za zadanie napisać krótką pracę na jeden z trzech podanych tematów. Najczęściej wybierany brzmiał: "Książka czy film? Uzasadnij swój wybór na wybranych przykładach.".

 

Tegoroczny konkurs wygrał Marcin Zwolan, uczeń drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Bogusława Krzywoustego. Drugie miejsce oraz wyróżnienie "Złote Pióro" za najlepszy esej zdobyła Zuzanna Nyc z II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza, a trzecie miejsce wywalczył Maksymilian Derda - uczeń drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Bogusława Krzywoustego. Wyróżnienie za test z kina światowego i polskiego przypadło Janowi Oporskiemu (GM nr 3). Dodatkowo jury postanowiło wyróżnić Kalinę Tabałę - uczennicę II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza oraz ucznia I Liceum Ogólnokształcącego im. Bogusława Krzywoustego - Łukasza Samborskiego.

Zwycięzcy X MUZY zostali obdarowani cennymi nagrodami: książkami, płytami z muzyką filmową oraz pakietami filmów na DVD.

Warto podkreślić, że zarówno poziom wiedzy jak i prac pisemnych był wyższy niż w ubiegłym roku. Młodym pasjonatom kina dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy i wszystkich zapraszamy za rok!

.