13 kwietnia 2016, w Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku, w sali kina Rejs, odbył się finał 13. edycji Konkursu Wiedzy o Filmie X MUZA.

W rozgrywkach finałowych udział wzięły drużyny wyłonione podczas eliminacji (23 marca), w składzie: Agata Ostrowska i Magda Kasperek - reprezentujące Dom Kultury w Ustce, Mikołaj Wojtas i Damian Borowiecki - reprezentujący V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku oraz Miłosz Rogiński i Karol Krupiniewicz - reprezentanci II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku.

Finał miał charakter turnieju i składał się z 6 konkurencji: alfabetu - należało wybrać literę alfabetu i odpowiedzieć na pytanie, którego odpowiedź zaczynała się na tę właśnie literę; biografii - należało rozpoznać biografię twórców kina światowego lub polskiego na podstawie przytoczonych fragmentów życiorysów; fragmentów filmowych - podać tytuły 5 prezentowanych fragmentów filmowych; kalamburów - jedna osoba z drużyny pokazywała bez użycia słów wylosowany tytuł filmowy, natomiast druga musiała go odgadnąć; fragmentów muzycznych - uczestnicy mieli za zadanie rozpoznać z jakich filmów pochodzą fragmenty muzyki oraz podać kto jest ich kompozytorem; rozbójnika - drużyny decydowały o stopniu trudności pytania mogąc zarówno zyskać punkty - jeśli odpowiedziały dobrze, jak i stracić - jeśli udzieliły błędnej odpowiedzi.

Finałowe zmagania oceniało jury w składzie: dr Janusz Bohdziewicz z Akademii Pomorskiej w Słupsku, Elżbieta Łukaszus-Mijewska oraz Joanna Gajdo - instruktorki Działu Edukacji Filmowej MCK.

W wyniku przeprowadzonych rozgrywek udało się wyłonić zwycięzców. I miejsce zdobyła Agata Ostrowska i Magda Kasperek, II miejsce zajęli Mikołaj Wojtas i Damian Borowiecki, natomiast na III miejscu uplasowała się drużyna w składzie: Miłosz Rogiński i Karol Krupiniewicz.

Wszystkie osoby otrzymały nagrody rzeczowe w postaci książek, filmów DVD i płyt z muzyką filmową. Natomiast drużyna, która zajęła I miejsce dodatkowo otrzymała w pełni opłacony pobyt na 43. Ińskim Lecie Filmowym - jednym z najstarszych festiwali filmowych odbywających się w Polsce.

Wszystkim laureatom i opiekunom gratulujemy, a na kolejną 14. edycję konkursu zapraszamy za rok.

.

13. edycja Konkursu Wiedzy o Filmie jest współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Miasto Słupsk.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

23 marca 2016 w Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku odbył się pierwszy etap 13. edycji Konkursu Wiedzy o Filmie X MUZA.

O godz. 9.00 rano, w sali klubu pARTer, 22 dwuosobowe drużyny musiały wykazać się wiedzą z historii kina polskiego i światowego. Pytania z formie testu wymagały znajomości zarówno twórców (reżyserów, aktorów), nurtów i pojęć filmowych, jak i tytułów ważniejszych dzieł.

W konkursie udział wzięły drużyny z Gimnazjum nr 3 i 4, Gimnazjum Katolickiego, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, Zespołu Szkół Społecznych Ponadgimnazjalnych, I, II oraz V Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku oraz reprezentujące Dom Kultury w Ustce.

Jury konkursu, Elżbieta Łukaszus-Mijewska i Joanna Gajdo - instruktorki Działu Edukacji Filmowej, po sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniło 3 zespoły, które otrzymały największą ilość punktów i będą walczyć w finale konkursu. Są to: Magdalena Kasperek i Agata Ostrowska - reprezentujące Dom Kultury w Ustce, Damian Borowiecki i Mikołaj Wojtas - reprezentujący V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku oraz Karol Krupiniewicz i Miłosz Rogiński reprezentanci II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku.

Finał 13. edycji konkursu X MUZA odbędzie się 13 kwietnia 2016 o godz. 13.00 w Młodzieżowym Centrum Kultury i będzie miał charakter turnieju. Drużyny wyłonione w eliminacjach, na scenie kina Rejs, odpowiadać będą na pytania z zakresu historii kina polskiego i światowego oraz będą miały za zadanie wykazać się m.in. znajomością muzyki i fragmentów filmowych. W finale prace jury wspomoże dr Janusz Bohdziewicz z Akademii Pomorskiej w Słupsku.
Serdecznie zapraszamy koleżanki i kolegów z klasy, by tego dnia przyszli do Młodzieżowego Centrum Kultury i kibicowali zespołom.

Dla wszystkich finałowych drużyn przewidziano nagrody rzeczowe, natomiast zwycięzcy otrzymają dodatkowo akredytacje wraz z noclegami i wyżywieniem na 43. Ińskie Lato Filmowe*.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom I etapu oraz ich opiekunom: Emilii Semeniuk (Gimnazjum nr 3), Joannie Kierul-Cieślak i Edycie Orłowicz (Gimnazjum nr 4), Jarosławowi Kasperkowi (Dom Kultury w Ustce), Mariuszowi Mojsiukowi (I Liceum Ogólnokształcące), Dorocie Kłos i Iwonie Płóciennik (II Liceum Ogólnokształcące), Joannie Michałowskiej i Beacie Sikorskiej (V Liceum Ogólnokształcące), Kamili Niemczyckiej (Katolickie Gimnazjum i Zespołu Szkół Społecznych Ponadgimnazjalnych), Halinie Konkel (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1).

.

* Akredytacja uwarunkowana jest otrzymaniem dofinansowania z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dział Edukacji Filmowej Młodzieżowego Centrum Kultury serdecznie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze Słupska i powiatu słupskiego do udziału w 13. edycji Konkursu Wiedzy o Filmie ?X Muza?.

REGULAMIN XIII OKRĘGOWEGO KONKURSU WIEDZY O FILMIE ?X MUZA?

1) Organizatorem konkursu jest Młodzieżowe Centrum Kultury, Dział Edukacji Filmowej, al. 3 Maja 22 w Słupsku.

2) Konkurs odbędzie się Młodzieżowym Centrum Kultury i będzie się składał z dwóch etapów:

? etap 1: eliminacje - 23 marca 2016 o godz. 9.00

  • test pisemny z wiedzy z historii kina polskiego i światowego

? etap 2: finał - 13 kwietnia 2016 o godz. 13.00

  • finał ma charakter turnieju - trzy najlepsze drużyny, wyłonione w eliminacjach, na scenie kina Rejs odpowiadać będą na pytania z zakresu historii kina polskiego i światowego, oraz będą miały za zadanie wykazać się znajomością muzyki i fragmentów filmowych

3) Do konkursu mogą przystąpić uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu słupskiego z ważną legitymacją szkolną.

4) Każda szkoła ma prawo zgłosić do Konkursu maksymalnie 5 dwuosobowych drużyn. W przypadku większego zainteresowania, prosimy o przeprowadzenie eliminacji wewnętrznych na terenie szkoły.

5) Pierwszy etap Konkurs oceniać będzie jury złożone z instruktorów Działu Edukacji Filmowej Młodzieżowego Centrum Kultury, w drugim etapie prace jury wspomoże dr Janusz Bohdziewicz z Akademii Pomorskiej w Słupsku.

6) Wypełnione Karty zgłoszeń prosimy dostarczyć do sekretariatu Młodzieżowego Centrum Kultury lub do kina Rejs (al. 3 Maja 22, 76-200 Słupsk) do dnia 18 marca 2016. Zgłoszenia można również przesyłać na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dokument 12. edycja Konkursu Wiedzy o Filmie X MUZA - karta zgłoszenia

2016 - X Muza - karta zgłoszenia drużyny

7) Organizator przewiduje przyznać nagrody rzeczowe trzem finałowym drużynom, a dla zwycięskiej drużyny akredytacje wraz z wyżywieniem i noclegami na 43. Ińskie Lato Filmowe*.

.

* Akredytacja uwarunkowana jest otrzymaniem dofinansowania z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.