12 kwietnia 2017, w Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku, w sali kina Rejs, odbył się finał 14. edycji Konkursu Wiedzy o Filmie X MUZA.

W rozgrywkach finałowych udział wzięły drużyny wyłonione podczas eliminacji (29 marca), w składzie: Jędrzej Szczepański i Marcin Janikowski - reprezentujący I Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie, Marta Prawdzik i Damian Wolski - reprezentujący Medyczne Liceum Ogólnokształcące z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku oraz Michał Kolankowski i Jan Lubarski - reprezentanci II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku.

Finał miał charakter turnieju i składał się z 6 konkurencji: alfabetu - należało wybrać literę alfabetu i odpowiedzieć na pytanie, którego odpowiedź zaczynała się na tę właśnie literę; biografii - należało rozpoznać biografię twórców kina światowego lub polskiego na podstawie przytoczonych fragmentów życiorysów; fragmentów filmowych - podać tytuły 5 prezentowanych fragmentów filmowych; kalamburów - jedna osoba z drużyny pokazywała bez użycia słów wylosowany tytuł filmowy, natomiast druga musiała go odgadnąć; fragmentów muzycznych - uczestnicy mieli za zadanie rozpoznać z jakich filmów pochodzą fragmenty muzyki oraz podać kto jest ich kompozytorem; rozbójnika - drużyny decydowały o stopniu trudności pytania mogąc zarówno zyskać punkty - jeśli odpowiedziały dobrze, jak i stracić - jeśli udzieliły błędnej odpowiedzi.

Finałowe zmagania oceniało jury w składzie: dr Janusz Bohdziewicz z Akademii Pomorskiej w Słupsku, Elżbieta Łukaszus-Mijewska oraz Joanna Gajdo - instruktorki Działu Edukacji Filmowej MCK.

W wyniku przeprowadzonych rozgrywek udało się wyłonić zwycięzców. I miejsce zdobyli Jędrzej Szczepański i Marcin Janikowski, II miejsce zajęli Marta Prawdzik i Damian Wolski, natomiast na III miejscu uplasowała się drużyna w składzie: Michał Kolankowski i Jan Lubarski.

Wszystkie osoby otrzymały nagrody rzeczowe w postaci książek, filmów DVD i płyt z muzyką filmową. Natomiast drużyna, która zajęła I miejsce dodatkowo otrzymała w pełni opłacony pobyt na 44. Ińskim Lecie Filmowym - jednym z najstarszych festiwali filmowych odbywających się w Polsce.

Wszystkim laureatom i opiekunom gratulujemy, a na kolejną 14. edycję konkursu zapraszamy za rok.

.

Konkurs jest realizowany przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

.

.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

29 marca 2017 w Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku odbył się pierwszy etap 14. edycji Konkursu Wiedzy o Filmie X MUZA. O godz. 9.00 rano, w klubie pARTer, 19 dwuosobowych drużyn musiało wykazać się wiedzą z historii kina polskiego i światowego. Pytania z formie testu wymagały znajomości zarówno twórców (reżyserów, aktorów, scenografów, kompozytorów), nurtów, gatunków i pojęć filmowych, jak i tytułów ważniejszych dzieł, a także dat znaczących wydarzeń. W konkursie udział wzięły drużyny z Gimnazjum nr 4, Medycznego Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Informatycznych, Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych, I i II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie.

Jury konkursu, Elżbieta Łukaszus-Mijewska i Joanna Gajdo - instruktorki Działu Edukacji Filmowej, po sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniło 3 zespoły, które otrzymały największą ilość punktów i będą walczyć w finale konkursu. Są to:
- Jędrzej Szczepański i Marcin Janikowski - uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie
- Marta Prawdzik i Damian Wolski - uczniowie Medycznego Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku
- Michał Kolankowski i Jan Lubarski - uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku

Finał 14. edycji konkursu X MUZA odbędzie się 12 kwietnia 2017 o godz. 13.00 w Młodzieżowym Centrum Kultury i będzie miał charakter turnieju. Drużyny wyłonione w eliminacjach, odpowiadać będą na pytania z zakresu historii kina polskiego i światowego oraz będą miały za zadanie wykazać się m.in. znajomością muzyki i fragmentów filmowych. W finale prace jury wspomoże dr Janusz Bohdziewicz z Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Dla finałowych drużyn przewidziano nagrody rzeczowe, natomiast zwycięzcy otrzymają dodatkowo akredytacje wraz z noclegami i wyżywieniem na 44. Ińskie Lato Filmowe.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom I etapu oraz ich opiekunom: Joannie Kierul-Cieślak (Gimnazjum nr 4), Wawrzyńcowi Milkiewiczowi (I Liceum Ogólnokształcące), Iwonie Płóciennik, Kindze Mielczarek, Bożenie Gajdzis (II Liceum Ogólnokształcące) oraz Agacie Muraszko (Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych), Mai Frąckowiak (Zespół Szkół Informatycznych), Danielowi Chałupie (I Liceum Ogólnokształcące w Bytowie).

.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy do udziału w 14. edycji Konkursu Wiedzy o Filmie X MUZA.

REGULAMIN KONKURSU WIEDZY O FILMIE

?X MUZA?

.

1) Organizatorem konkursu jest Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku.

2) W konkursie mogą wziąć udział dwuosobowe zespoły wytypowane przez szkoły. Każda szkoła ma prawo zgłosić do konkursu maksymalnie 5 drużyn. W przypadku większego zainteresowania prosimy o przeprowadzenie eliminacji wewnętrznych na terenie szkoły.

3) Do konkursu zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze Słupska i okolic z ważną legitymacją szkolną.

4) Konkurs odbędzie się w siedzibie Organizatora i będzie się składał z dwóch etapów:

? etap 1: eliminacje - 29 marca 2017 o godz. 9.00 - test pisemny z wiedzy z historii kina polskiego i światowego

? etap 2: finał - 12 kwietnia 2017 o godz. 13.00 - finał ma charakter turnieju z udziałem publiczności: wyłonione w eliminacjach trzy najlepsze drużyny zaprezentują się na scenie kina REJS w sześciu konkurencjach: alfabet, fragmenty filmowe, fragmenty muzyczne, kalambury, biografie i rozbójnik

5) Pierwszy etap Konkurs oceniać będzie jury złożone z instruktorów Działu Edukacji Filmowej Młodzieżowego Centrum Kultury, w drugim etapie przewodniczącym jury będzie dr Janusz Bohdziewicz.

6) Wypełnione Karty zgłoszeń (do pobrania poniżej) prosimy dostarczyć do sekretariatu Młodzieżowego Centrum Kultury lub do kina Rejs do dnia 24 marca 2017. Zgłoszenia można również przesyłać na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

.

7) Finalistom konkursu zostaną przyznane nagrody rzeczowe, ponadto zwycięska drużyna otrzyma akredytacje wraz z wyżywieniem i noclegami na 44. Ińskim Lecie Filmowym*.

.

Organizator

kino REJS, Młodzieżowe Centrum Kultury
aleja 3 Maja 22, 76-200 Słupsk
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 59 8435 434
kontakt: Elżbieta Łukaszus-Mijewska, Joanna Gajdo

.

* Akredytacja uwarunkowana jest otrzymaniem dofinansowania z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

.

.