Synergia sztuki, techniki i pasji to właśnie modelarstwo. Kunszt tworzenia modeli samolotów czy statków rozwija zdolności manualne, artystyczne zacięcie, rozbudza ciekawość świata.

To propozycja dla młodszych i starszych, pozwalająca połączyć w sobie zamiłowanie do tworzenia z rozwojem zdolności technicznych i plastycznych. Dzięki skupieniu, jakiego wymaga modelarstwo, pasjonaci trenują koncentrację i dokładność. Co więcej, prócz dobrej zabawy, modelarstwo gwarantuje poszerzenie wiedzy w zakresie historii, techniki oraz matematyki.

KONTAKT - Krzysztof Herman, tel. 795 589 449

Gospodarzem "Modelarni" SOK jest  Stowarzyszenie Aero Model Klub. Działają w Słupsku od wielu lat. W Stowarzyszeniu są instruktorzy i zawodnicy, którzy mają wieloletnie doświadczenie w uprawianiu tego ciekawego hobby. Henryk Suchocki i Mieczysław Twardowski (dwukrotny mistrz świata i sędzia ogólnopolskich oraz międzynarodowych zawodów modelarskich) są Honorowymi członkami naszej sekcji.

 

 

WIELOLETNI CZŁONKOWIE-INSTRUKTORZY

046 Mieczyséaw Twardowski dwukrotny mistrz Ťwiata i dwukrotny wicemistrz w klasie makiet rakietowych S7Mieczyslaw Twardowski. Co tu dużo pisać, nasza największa gwiazda sportu na skalę światową. Wieloletni instruktor, sędzia międzynarodowy, kierownik sekcji modelarskiej Aeroklubu Slupskiego. Można śmiało powiedzieć, że Mieczysław jest najważniejszą postacią w dziedzinie modelarstwa w naszym regionie.

2-krotny mistrz świata i 2-krotny wicemistrz. Wielokrotny mistrz Polski.

 

 

 

 

DSC04788Henryk Suchocki - nie da się wymienić jego wszystkich osiągnięć sportowych, a przede wszystkim wychowania wnuka Adriana na prawdziwego modelarza. Henryk, to prawdziwy artysta. Nigdy nie zbudował jakiegoś banalnego modelu. To musiała być jakaś latająca ryba, albo pogromca kotów, a w najlepszym razie jakiś klasyk. 
 
 
051 Tomek i Andrzej Wilcze laski 2005008 3Tomek Pyźlak, Andrzej Kobyłecki i Krzysztof Herman - wieloletni instruktorzy  (MDK- AEROKLUB) zawodnicy, a przede wszystkim koledzy, na których można liczyć.  
Andrzej często publikuje plany w najpopularniejszym czasopiśmie "Modelarz". Tomek Pyźlak, zawodnik m.in. modeli pływających (klasa FSR). wraz z Krzysztofem Hermanem przez wiele lat byli instruktorami kół modelarskich.
 
 

 

FOTORELACJE Z BUDOWY MODELI
Relacja z budowy modelu Zlin 50l przez Krzysztofa Hermana 
Andrzej Kobyłecki - budowa  Orlika 
Modele szkutnicze 
 
 
MODELARZE SOK NA DNIACH SĄSIADA NA ZATORZU

Na niedzielnym spotkaniu z cyklu "Dni Sąsiada na Zatorzu" modelarze "zdradzają" swoje sekrety. Pomimo deszczu, piankowe modele sprawiły wiele radości przybyłym do Parku im. I. Sendlerowej dzieciom i dorosłym.

Dziękujemy przyjaciołom SOK - naszym modelarzom: Krzysztofowi Hermnanowi, Henrykowi Suchockiemu i Tomaszowi Pyźlakowi.

fot Krzysztof Herman

 

MODELARZE SOK NA JARMARKU GRYFITÓW

Stanowisko SOK-owskich modelarzy cieszyło się sporym zainteresowaniem podczas dnia Słupskiego Ośrodka Kultury na Jarmarku Gryfitów

 

 

Modelarze SOK, jak w każdą niedzielę doskonalili swoje umiejętności pilotażu na lotnisku Aeroklubu słupskiego. W niedzielę, 25 sierpnia można było jednak zobaczyć coś więcej: na pasie startowym weteran zbudowany przez Henryka Suchockiego prawie 40 lat temu a pilotowany obecnie przez wnuka Adriana "Kolo" Barana słupskiego mistrza pilotarzu modeli RC. To wierny model radzieckiego dwupłatowca PO-2 zaprojektowanego w 1928 roku jako samolot szkolny i wielozadaniowy popularnie zwany "Kukuruźnikiem". Model prezentuje się znakomicie na lądzie jak i w powietrzu. Zobaczcie i oceńcie sami.

s001