Wojowniczki zza żelaznej kurtyny - rozmowa on-line z Anną Sulińską

Film
Termin: 2020-11-26 19:00 - 20:00

Miejsce: on-line

Wojowniczki zza żelaznej kurtyny - spotkanie on-line z Anną Sulińską
26 listopada /czwartek/, godz. 19.00
prowadzenie: Bernadetta Żynis

W ramach festiwalu MIEJSCE KOBIET zapraszamy na spotkanie z pisarką i dziennikarką, Anną Sulińską. Rozmowę o kobietach PRL-u, tytułowych wojowniczkach zza żelaznej kurtyny, poprowadzi Bernadetta Żynis. Szukajcie nas na fanpage'u kina REJS na Facebooku w czwartek, 26 listopada, o godzinie 19.00.

Anna Sulińska – badaczka i reporterka, absolwentka socjologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Publikowała w Wysokich Obcasach i Dużym Formacie. Autorka reportaży "Wniebowzięte. O stewardesach w PRL-u" i "Olimpijki".

Olimpijki - reportaż o determinacji, walce z własnymi słabościami i z polityką PRL. Sulińska kreśli portrety niezwykłych kobiet, które pokazują, że rywalizacja, wola walki i potrzeba zwycięstwa nie mają płci. To właśnie one, bez profesjonalnego sprzętu i wsparcia, potrafiły dokonać rzeczy niemożliwych i przetarły szlaki kolejnym pokoleniom polskich sportsmenek.

Wniebowzięte. O stewardesach w PRL-u - stewardesy pracujące w Polskich Liniach Lotniczych LOT w czasach PRL, niedoceniane, często pomijane w historii polskiego lotnictwa opowiadają, jak naprawdę wyglądało ich życie. Mówią o marzeniach, wolności, samodzielności i o cenie, jaką musiały za nie zapłacić.

Bernadetta Żynis - profesorka Akademii Pomorskiej, pracuje w Katedrze Filologii Polskiej, zajmuje się literaturą współczesną i teorią literatury.

 

Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Terminy


  • 2020-11-26 19:00 - 20:00