29 listopada 2020 w ramach spotkań DKF Projekcja gościliśmy reżyserkę Darię Woszek i aktorkę Helenę Sujecką. Okazją do rozmowy, którą prowadziła Elwira Rewińska, był przedpremierowy pokaz filmu "Maryjki", a pretekstem kończący się właśnie festiwal Miejsce Kobiet.

16 grudnia 2018 widzowie DKF PROJEKCJA mieli okazję zobaczyć na przedpremierowym pokazie film "Dowłatow", a po seansie spotkać się i porozmawiać z odtwórczynią głównej roli żeńskiej, Heleną Sujecką, aktorką wywodzącą się ze Słupska.

W czwartek, 24 maja 2018, gościem DKF PROJEKCJA była reżyserka Jagoda Szelc. Okazją do spotkania i rozmowy był pokaz jej debiutanckiego obrazu, okrzykniętego objawieniem Festiwalu Filmowego w Gdyni, "Wieża. Jasny dzień".

W czwartek, 8 lutego 2018, gośćmi DKF PROJEKCJA byli: reżyserka Urszula Antoniak i aktor Jakub Gierszał. Okazją do spotkania i rozmowy był przedpremierowy pokaz "Pomiędzy słowami".

21 grudnia 2017, gośćmi DKF PROJEKCJA byli: reżyser Marcin Borchardt i muzyk Marcin Dymiter. Artyści przyjechali do Słupska, by spotkać się i porozmawiać z widzami po pokazie filmu "Beksińscy. Album wideofoniczny".

23 listopada 2017, gościem DKF PROJEKCJA była aktorka Aleksandra Pisula. Okazją do spotkania był przedpremierowy pokaz "Ataku paniki" Pawła Maślony, którego Aleksandra była współscenarzystką, ale w którym zagrała również jedną z głównych ról.

23 marca 2017 gościem DKF Projekcja był znany i ceniony dokumentalista Paweł Łoziński. Punktem wyjścia do dyskusji był jego najnowszy film, prezentowany i nagradzany na festiwalach, "Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham".

9 marca 2017 gościem DKF PROJEKCJA była Agnieszka Holland. Reżyserka spotkała się z widzami po seansie swojego najnowszego filmu "Pokot".