Monos

Kategoria
Kino
Termin
2020-03-05 19:00
Miejsce
OT Rondo
Telefon
59 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

ecobilet emcek

Kolumbia 2019, 102 min.

reżyseria: Alejandro Landes
scenariusz: Alejandro Landes, Alexis Dos Santos
zdjęcia: Jasper Wolf
muzyka: Mica Levi
obsada: Julianne Nicholson, Moises Arias, Sofia Buenaventura

Wilk, Lady, Rambo, Yeti, Bum-Bum, Smerf, Szwedka i Pies to nastoletni partyzanci pilnujący amerykańskiej zakładniczki gdzieś w górach w Ameryce Południowej, pośród zjawiskowo sfilmowanych, soczystych i dzikich krajobrazów. Tajemnicza "Organizacja" daje im rozkazy przez radio, przydziela im krowę Shakirę, karabiny maszynowe do zabawy i pozwala na rytualne orgie po dniu ćwiczeń wojskowych. Kiedy przypadkowo ginie Shakira, zaczyna się walka o przywództwo w oddziale, który musi uciekać z gór do amazońskiej dżungli. Chaos i napięcie, które towarzyszyło nastolatkom zamienia się w brutalną walkę o przetrwanie w otoczeniu i nastroju przypominającym "Czas apokalipsy". Zakładniczka wyczuwa szansę na ucieczkę, a oddział niszczy radio i tym samym kontakt z "Organizacją". Młodzi rebelianci przypominający rozbitków z "Władcy much" zostają sam na sam ze swoimi demonami. Przedzierają się przez tropikalny las, a śmierć podąża za nimi.

…jeśli ta recenzja ma mieć jakąkolwiek funkcję, jeśli ma być jakkolwiek pomocna, niech będzie po prostu wezwaniem do kina: "Monos" jest w stu procentach filmem sali kinowej, wymaga wielkiego ekranu i dobrego nagłośnienia w znacznie większym stopniu niż jakikolwiek hollywoodzki film akcji. Oczywiście jest też kolumbijskim arthouse'em, co sporo utrudnia, ale jeśli macie szczęście mieszkać w mieście, w którym "Monos" pojawi się w repertuarze, proszę trzymać rękę na pulsie. Film ma gęstość narkotycznego koszmaru. Pozwólcie, by niepokojąca ścieżka dźwiękowa Miki Levi – raz bębny, raz gwizdy, jakieś dziwne metaliczne brzmienia – zawibrowała Wam w brzuchu. /Klara Cykorz, filmweb.pl/

bilety: 15, 12, 10zł

 
 

Terminy

  • 2020-03-07 18:00
  • 2020-03-05 19:00
  • 2020-03-01 16:00