ODWOŁANE! - The Fruitcakes - koncert w OT Rondo

Kategoria
Muzyka
Termin
2020-03-15 19:00
Miejsce
Ośrodek Teatralny RONDO, ul. Niedziałkowskiego 5a
Telefon
(59) 842 63 49
Strona WWW

The Fruitcakes wydają w marcu nowy album „Into The Sun”, ruszają w promocyjną trasę…

...i już 15 marca pojawią się na scenie Ośrodka Teatralnego RONDO. Start o godz. 19.00, bilety w cenie 25zł/30zł dostępne w siedzibie teatru przy ul. Niedziałkowskiego 5a

„Into The Sun” to zbiór dziesięciu eklektycznych, wielowątkowych i zaskakujących piosenek. To wyjątkowy materiał, w którym nacisk kładzie się na melodię, harmonię oraz wielogłosowość. The Fruitcakes nie podążają za modą i trendami, manifestując brak przywiązania do miejsca, czasu i przestrzeni, a jedynie do samej koncepcji nieskrępowanego konwenansami tworzenia. Rozwijając swoją twórczość w nieprzewidywalny sposób, raczą nas najdojrzalszym dotychczas materiałem. Płyta ukaże się w marcu nakładem wytwórni [PIAS] Poland & Eastern Europe, zarówno w Polsce, jak i w 16 innych krajach europejskich! W ramach jej promocji, zespół wyruszy na krótką trasę koncertową:

W erze dominacji elektroniki, zwrócenie się w kierunku lat 60 i 70 - epoki dla muzyki odmiennej równie stylistycznie, co technicznie od czasów współczesnych - zdaje się być nie tyle eksperymentem, co wręcz przejawem szaleństwa. Oddając hołd The Beatles i scenie psychodelicznej z połowy poprzedniego wieku, The Fruitcakes jednocześnie nie odcinają się od współczesności. W muzyce grupy odnaleźć można odniesienia do zespołów takich jak Tame Impala, King Gizzard and The Lizard Wizard czy Wilco; muzycy tworzą dźwięki niesamowicie dopracowane harmonicznie, pozbawione sztampowości. Obranie tej drogi zaowocowało brzmieniem melodyjnym, pełnym niuansów i nieoczywistości, które finalnie składają się na niezwykle spójny materiał koncertowy.

Grupa zadebiutowała w 2015 roku ciepło przyjętym albumem "Cukier, Ciastka, Miłość", wydanym własnym sumptem. Dwa lata później ukazał się krążek zatytułowany "2", tym razem dystrybuowany przez belgijską wytwórnię [PIAS], nagrany w całości techniką analogową w studiu im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Pracą nad albumem kierował Maciej Cieślak - współtwórca zespołów Ścianka i Lenny Valentino. Album zebrał pozytywne opinie od krytyków nie tylko w Polsce, ale i za granicą. W ramach promocji "2", zespół miał okazję wystąpić na kilku festiwalach, w tym na głównej scenie Off Festiwalu, ENEA Sping Break, Seazone, AlterFest, Slot Art Festiwal, Off Camera czy Venegy Fesztiwal na Węgrzech.

Pod koniec 2019 roku The Fruitcakes podpisali oficjalny kontrakt z wytwórnią [PIAS] Poland & Eastern Europe, a trzecia płyta pt. "Into The Sun", której premiera planowana jest na marzec 2020 roku, ukaże się zarówno w Polsce, jak i w 16 innych krajach europejskich. Album zarejestrowany został w przestrzeniach studia Tall Pine Records, usytuowanym w Kolbudach. Miksem ponownie zajął się Maciej Cieślak, natomiast masteringiem Marcin Cichy, znany m.in. z kolektywu Skalpel.

Bądźcie z nami!

autor zdjęcia: Muzzy Stardust & Adam Neubauer

 
 

Terminy

  • 2020-03-15 19:00