Rozmowa o poezji z Tomaszem Sikorą

Kategoria
Poezja
Termin
2020-02-16 17:00
Miejsce
Herbaciarnia w Spichlerzu, ul. Stary Rynek
Strona WWW

Słupski Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie i rozmowę o poezji z Tomaszem Sikorą, które odbędzie się 16 lutego br. o godz. 17.00 w Herbaciarni w Spichlerzu.

Spotkanie zorganizowane z okazji premiery tomiku poezji autora.

Tomasz Sikora jest reprezentantem pokolenia zwanego potocznie „Kolumbowie rocznik sześćdziesiąty”, które w latach 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku było prekursorem wielu zmian zarówno w Polsce jak i w Europie. Od urodzenia związany z polskim Wybrzeżem. Urodzony w Szczecinie. Absolwent Politechniki Gdańskiej, inżynier budownictwa lądowego, ale też specjalista prawa gospodarczego, podróżnik, autor książki „Ona”, który z biegiem lat pozostawia ten świat samemu sobie uważając, że jest on popłuczyną pogoni za dobrobytem na rzecz świata, którego nie widać a który jest światem doznań darowanych nam przez Boga.

Ewa Sikora z natury rzeczy siostrzenica autora wierszoklectwa a z rzeczy samej utalentowana artystycznie reprezentantka pokolenia, które świat ujrzało już w wolnej Polsce. Urodzona w Szczecinku. Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety, kuźni artystów i talentów min. projektantki mody Ewy Minge, piosenkarki Małgorzaty Ostrowskiej. Studiowała Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2010 roku wyemigrowała do Holandii oddając się twórczości w rysunkach i szkicach ołówkiem, malarstwie, poszukując coraz to nowych technik i form wyrazu artystycznego.

 
 

Terminy

  • 2020-02-16 17:00