Ukryta gra

Kategoria
MAMY Kino
Termin
2019-12-04 12:00
Miejsce
OT RONDO
Telefon
59 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

ecobilet emcek

Polska 2019, 95 min.

reżyseria: Łukasz Kośmicki
scenariusz: Łukasz Kośmicki, Marcel Sawicki
muzyka: Łukasz Targosz
zdjęcia: Paweł Edelman
obsada: Bill Pullman, Robert Więckiewicz, Lotte Verbeek, James Bloor, Aleksey Serebryakov, Corey Johnson

Lata 60., amerykański sen zamienia się w koszmar, radzieckie wojska płyną w stronę Kuby, Chruszczow grozi atakiem nuklearnym. Napięcie między USA a ZSRR sięga zenitu. W Warszawie do szachowej rozgrywki przygotowuje się dwóch graczy: Amerykanin i Rosjanin. Nie będzie to zwykły mecz. Co wydarzy się podczas tego spotkania? Kto okaże się prawdziwym zwycięzcą? Jedno jest pewne: Joshua Mansky rozegra pojedynek, w którym stawką jest ratowanie ludzkości przed nuklearną zagładą.

"Ukryta gra" dowodzi, że można u nas nakręcić film gatunkowy, który nie potrzebuje taryfy ulgowej. Reżyserski debiut Łukasza Kośmickiego nie jest "dobry jak na polskie warunki". To po prostu świetny dreszczowiec, który zgrabnie osadza hitchcockowską z ducha historię w scenerii Warszawy lat 60. (…) Od strony realizacyjnej wszystko jest tu dopięte na ostatni guzik: drobiazgowa rekonstrukcja PRL-owskiej rzeczywistości w wykonaniu nagrodzonego Oscarem scenografa Allana Starskiego, efektowne, wyraźnie stylizowane na hollywoodzkie widowiska sprzed pół wieku zdjęcia jednego z najlepszych polskich operatorów Pawła Edelmana, a także szykowne kostiumy Ewy Gronowskiej, które dyskretnie podkreślają osobowość postaci. Największym atutem utworu jest jednak scenariusz przywodzący na myśl partię szachów. /Łukasz Muszyński, Filmweb.pl/

bilety: 10, 12, 15zł

 
 

Terminy

  • 2019-12-04 12:00