22. Witkacy pod strzechy - spektakl Teatru Malabar Hotel "Pożegnanie jesieni"

Kategoria
Teatr
Termin
2019-09-19 21:00
Miejsce
OT Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a
Telefon
(59) 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

STANISŁAW IGNACY WITKIEWICZ

POŻEGNANIE JESIENI

 

Reżyseria - Maria Żynel
Dramaturgia - Marcin Bartnikowski
Scenografia, Kostiumy i Lalki - Marcin Bikowski
Muzyka - Jacek Mazurkiewicz
Obsada - Maria Robaszkiewicz, Marcin Bartnikowski, Marcin Bikowski

          „Pożegnanie jesieni” to katastroficzna wizja społeczeństwa oddającego się w objęcia totalitaryzmu. Bohaterowie rozpięci między dwoma jesieniami przez jeden krótki rok doświadczają kryzysu sztuki, filozofii i religii, który zmiata z powierzchni ziemi świat, jaki dotąd znali. Na tym tle oglądamy erotyczne przygody Atanazego Bazakbala, Heli Bertz i Jędrusia Łochojskiego, którzy próbują chwytać się każdej szansy na przetrwanie i poprawę losu.

      Kultową powieść Witkacego opowiadamy z perspektywy Izabeli Czajki Stachowicz vel Beli Hertz - pierwowzoru demonicznej Heli, która faktycznie przeżyła spełnienie katastrofizmu zapisanego przez Witkiewicza. Bela uchwycona w muzeum potworności Witkacego wraca pamięcią do tamtej Warszawy i tamtej jesieni. Mamy nadzieję, że diametralnie różnej od obecnej.

Projekt zrealizowano dzięki Stypendium Prezydenta M.St.Warszawy i w ramach Stypendium z Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS dla Marcina Bartnikowskiego.

Spektakl współprodukowany przez Zamojskie Lato Teatralne i Teatr Maska w Rzeszowie.

Wejściówki do odebrania w kasie OT Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a

 
 

Terminy

  • 2019-09-19 21:00