Zamknij oczy i leć / Odważny / Mam na imię Pietia

Kategoria
Kino
Termin
2019-09-04 18:00
Miejsce
OT RONDO
Telefon
59 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

ZAMKNIJ OCZY I LEĆ

reż. Julia Pietrangeli
Włochy 2019, 39 min. (dokument)

Sabrina, niewidoma od urodzenia, z wielką wytrwałością nauczyła się pilotować. Zabiera nas do Francji, gdzie bierze udział w warsztatach organizowanych przez Les Mirauds Volants, Europejskie Stowarzyszenie Pilotów Niewidomych. Ta historia wykracza poza przezwyciężanie niepełnosprawności, dotyczy siły tych, którzy spełniają swoje marzenia: w chmurach nie ma żadnych barier.

 

ODWAŻNY

reż. Stas Ivanov
USA 2019, 31 min. (dokument)

Ta prawdziwa i inspirująca historia dotyczy studenta medycyny, który zgłosił się na ochotnika do ratowania życia ludzi stojących na linii frontu przeciwko siłom Muammara Kadafiego podczas rewolucji libijskiej w 2011 roku. Podczas zbierania rannych został przypadkowo postrzelony. Ten błąd uniemożliwił mu chodzenie, ale jego odwaga i odporność nie powstrzymały go od posuwania się naprzód.

 

MAM NA IMIĘ PIETIA

reż. Daria Binevskaya
Rosja 2019, 15 min. (fabuła)

W głęboką zimową noc matka z dwójką małych dzieci trafia na oddział szpitala chorób zakaźnych. Zaczyna tam dochodzić do niezwykłych wydarzeń, które zmieniają jej życie.

 
 

Terminy

  • 2019-09-04 18:00