Maria, królowa Szkotów

Kategoria
Kino
Termin
2019-02-14 18:00
Miejsce
Kino Rejs, al. 3 Maja 22
Telefon
59 843 54 34
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

Tytuł: Maria, królowa Szkotów 
Tytuł oryginalny: Mary Queen of Scots
Reżyseria: Josie Rourke

ecobilet emcek

Barwna opowieść o burzliwym życiu charyzmatycznej Marii Stuart. W wieku 16 lat została królową Francji, dwa lata później owdowiała. Sprzeciwiając się tradycji, odmówiła ponownego zamążpójścia. Wróciła do Szkocji, gdzie odzyskała należny jej tron. Ale Szkocja i Anglia była wówczas pod władaniem królowej Elżbiety I. Obie królowe obserwowały swe poczynania z lękiem i fascynacją. Rywalki w miłości i władzy, silne kobiety w męskim świecie, toczyły podstępną grę, w której stawką była władza. I niezależność. Żadna z nich nie godziła się na rolę marionetki. Maria utrzymywała, że tron Anglii należy się jej, uznając suwerenność Elżbiety. Zdrada, rebelia i spiski na obu tronach zmieniły bieg historii.

"Maria, królowa Szkotów" zaskoczy tych, którzy uwielbiają przyglądać się na ekranie politycznym rozgrywkom. Nie zawiedzie feministek, ani miłośników monumentalnych scen. Można spokojnie powiedzieć, że to hołd złożony nie jednej, a obu monarchiniom. Po tylu latach w końcu mamy film, na który zasługiwały. /Magdalena Drozdek, WPfilm.pl/

 

Scenariusz: Michael Hirst, Beau Willimon
Produkcja: Wielka Brytania 2018, 125 min.
Obsada: Saoirse Ronan, Margot Robbie, Jack Lowden, Joe Alwyn, David Tennant, Guy Pearce 
Muzyka: Max Richter
Zdjęcia: John Mathieson

 

 
 

Terminy

  • 2019-02-14 18:00